Blog byl přestěhován na jinou adresu!!
Novou adresu dostanou pouze má SB.
Vyjímkou budou jen blogeři, které znám ikdyž je nemám v SB.
V takovém případě, pokud chcete adresu nového blogu, napište mi na: Jackie-S@seznam.cz
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ
SAYONARA ;)

Visual kei

31. december 2012 at 11:58 | Jackie |  Moje kecy na vykecání xD
Tenhle článek je poněkud starší (nojo trochu VÍC starší :D) ale děsně mě zaujal takže ho sem musít šoupnout ;) Zdroj dole pod článkem..

I my jsme jen lidé!

Visual kei
Visual kei lidé jsou skoro po celém světě šikanováni kvůli svému stylu podobně jako emo nebo scene. Proč? Vždyť i my jsme jen lidé!
Visual kei je japonský styl založený hlavně na vizuálním projevu, má svůj specifický způsob oblékání i styl hudby. Jde hlavně o to být originální a osobitý. VK má i svůj "podstyl", oshare kei. Zatímco VK lidé chodí většinou v tmavém oblečení a působí spíš depresivně, oshare lidi jsou veselí, hraví, barevní. Lidé, kteří tyto styly "vyznávají", nebo se jimi inspirují, jsou, obzvláště v Evropě, tak nějak diskriminováni. Za co? Za svůj vkus.

Visual styl se v ČR nejvíc rozšiřoval od roku 2007 od roku 2009. I nyní stále ještě CZ/SK fanoušci přibývají, ale už ne v takovém množství. I přesto jsou VK a OK stále ještě odsuzováni pro svůj styl a to, co se jim líbí, nebo co dělají ve volném čase. Tenhle druh kritiky je přitom většinou založený na omylu. Lidi si nás pletou s emo a bůhvíproč se všem při vyslovení slova emo vybaví krev, sebepoškozování... A tak dál. Jenže my nejsme emo.

Když jsem přišla na hudební výchovu s referátem o Miyavim, jednom z nejlepších současných J-rockerů a údajně nejlepším kytaristovi v Japonsku, setkala jsem se u drtivé většiny spolužáků s odporem a posměšky. Jen asi dvě holky pochopily můj zájem o japonskou kulturu a nevysmály se mi. Později jsme se tak nějak dobraly k tomu, že odpor mých spolužáků byl nejspíš zčásti založen na tom, že Miyavi je Japonec. Na rasovém předsudku.

Zamyslete se - jak by vám bylo, kdyby vás někdo šikanoval, protože posloucháte například Justina Biebera? Nebo proto, že se oblíkáte do nejnovějších modelů od předních návrhářů? Dobře asi ne. A stejně je i nám, visual kei a oshare kei lidem, když nás šikanujete, protože chceme být jiní, originální a protože nás zajímá japonská kultura! Tak nás NECHTE BÝT, zapomeňte na žvásty o visual kei, kterými vás zahlcují časopisy stylu Popcorn, a nepleťte se do našeho světa a do našich životů, když o nás nevíte vůbec nic. Děkuji.

ZDROJ: http://krasna.nova.cz/clanek/dalsiblogy/i-my-jsme-jen-lide.html
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama